aktuálně
soupiska
rozpis
statistiky
bodování
hráči
historie
žáci
vzkazy
INDYHO KRONIKY

2000/2001 2001/2002 2003/2004
1998/1999

Klub byl založen Miroslavem Drvotou a Jiřím Bílým v roce 1998, i když paradoxně ani jeden se nikdy nestal stabilním členem týmu a druhý jmenovaný dokonce neodehrál žádné soutěžní ligové utkání, přesto jim děkujeme, když za nic jiného tak aspoň za název našeho klubu. Ze současného kádru byl při založení David Adamovský, Jindřich Malec, Martin Mikovec a Aleš Pittner. Falcon první sezonu skončil na třetím místě od konce a to díky závěrečnému utkání s Rozdělovem "B". Nutno podotknout, že měl Falcon jasně nejmladší tým ligy, Emil Kolínský (15), David Rejthar (16) a většině zbylého kádru nebylo více než 18 let (vyčníval pouze Martin Mikovec 24 let a Štěpán Matula 28 let). V úvodní sezóně se prosazovali prakticky pouze o rok zkušenější Majer a Šála bez kterých by Falcon dal asi těžko více než 20 golů za sezónu. Během této sezóny byli postupně do mužstva zařazováni hráči Pavel Nevařil, Jaroslav Dlouhý, Tomáš Ondráček a Pavel Trupl.


1999/2000

Druhá sezóna byla přeci jen o něco úspěšnější a přestože tým stále táhli ti samí hráči mužstvo se přeci jen vyrovnávalo a postoupilo do nadstavbové části, ve které se ale při obrovský vedrech příliš neprosadilo. Tým se v této sezóně posílil o Jaroslava Slaninu.


2000/2001

Třetí rok Falconu Kročehlavy vyřešil nekonečné problémy s brankaři a do mužstva byl zařazen Milan Kolísek a následně jeho mladší bratr Michal Kolísek. Dále do kádru přišla další výrazná posila Jiří Kopecký. Mužstvo se bez větších problémů prodralo do play off v němž narazilo na velmi ambiciózní mužstvo Libušína. V prvním utkání Falcon celkem jasně prohrál 5:1, Libušín však přišel o jednu ze svých největších hvězd Rudolfa Kollera po zákroku u mantinelu, do druhého utkání ho však zastoupil Kopřiva, který byl v utkání ještě nebezpečnější. Falcon však hrál velmi dobře a ke své obrovské smůle obdržel vyrovnávající branku z hole Miloslava Klause na 3:3 čtrnáct setin sekundy před koncem utkání při power play soupeře. V následných trestných střeleních nedal Falcon ani jednu branku a prohrál je 1:0. Tým opustil Michal Šála kvůli problémům s kolenem.


2001/2002

Do dalšího ročníku vstupoval Falcon posílen Petrem Dubským a Janem Safrtalem s jasnými ambicemi na postup, které podpořil vynikajícími výkony a prvním místem po základní části. V play off byl nasazen přímo do semifinále, kde narazil na mužstvo Třebíze, ve kterém byl Falcon favoritem. Tým Třebíze ale předvedl nad očekávání dobrý týmový výkon podpořený vynikající produktivitou Nováka, Maťátka a Průchy a Falcon vyřadil. Falcon se umístil na konečném třetím místě, které stačilo na postup do 1. Kladenské ligy.


2002/2003

To ještě asi nikdo netušil, že následující sezóna měla být pro Falcon Kročehlavy pravděpodobně zlomová. Velkou posilou léta stal třetí hokejista v kádru Vladimír Havlůj. Pro Falcon bylo výhodou, že naprostá většina hráčů již měla zkušenosti nejen s oblastní ligou, ale i s vyššími soutěžemi Milan Kolísek (I. Národní liga), Pavel Trupl (II. Národní liga), David Adamovský (II. Národní liga). V základní části si hráči vedli velmi dobře a byli důstojným soupeřem všech mužstev. Po základní části skončil Falcon na velmi dobrém 4. místě a ve čtvrfinále se utkal s mužstvem ECKG "C". Obě utkání byla velice dramatická a vyrovnaná se šťastnějším koncem pro Falcon. Jak se později ukázalo tým ECKG "C" byl asi nejtěžší soupeř v play-off. Ve druhém a velmi dramatickém zápase vyrovnával Falcon Kročehlavy v poslední minutě při power play a v následném prodloužení Havlůj rozhodl o postupu do semifinále. V semifinále Falcon nastoupil proti Slanému "B". V prvním utkání ve Slaném pohlídal vítězství 5:2 a na domácím hřišti vyhrál jednoznačně 8:2. Ve finále proti Torpédu (které bylo oslabeno o svého nejlepšího hráče Krtičku) podal Falcon velmi dobré výkony a těžil z obrovských chyb v obraně Torpéda. Po dvou vítězstvích 5:3 a 4:2 tak mohl Falcon Kročehlavy slavit titul v oblastní lize. Hlavními tahouny celého mužstva byl jasně nejlepší útok celé soutěže Havlůj, Kopecký. Následně čekalo na všechny členy kádru těžké rozhodnutí zda se ucházet o postup do II. Národní ligy, který byl podmíněn vybudováním mládežnického družstva, čehož se ujal k velkému překvapení všech Pavel Nevařil, za což mu patří velký dík, protože kdyby mužstvu nevěnoval tolik času a energie nikdy bychom II. Národní ligu nemohli hrát.


2003/2004

V následujícím ročníku již existovala dokonce tři mužstva Falconu Kročehlavy, protože kromě "A" mužstva v II. Národní lize střed již bylo mužstvo mladších žáku také v II. Národní lize střed a "B" tým, který vstoupil do okresní ligy. "A" tým se během sezóny posílil o Michala Dandu, talentovaného brankáře Ondřeje Šůru, zkušeného Zbyňka Zímu a Aleše Fišera. Přišlo také jedno velké oslabení, protože Jiří Kopecký šel na hostování do extraligového ECKG a za Falcon již příliš utkání neodehrál. Od začátku sezóny bylo i přes první dvě vítězství nad velkými favority soutěže Vlašimí a Benátkami nad Jizerou v úvodních dvou utkáních jasné, že boj bude spíše o záchranu než o postup do play off, což se nakonec také potvrdilo. Přesto 13 místo ze 16 týmů se ztrátou 10 bodů na play off se dalo považovat jako úspěch. Mladší žáci se s hokejbalem teprve seznamovali a na výsledcích to bylo hodně znát a od posledního místa se ziskem 5 bodů je nic nezachránilo. I někteří hráči nového "B" týmu se s hokejbalem teprve seznamovali a obsadili 11. místo.


2004/2005

V této sézoně "A" tým dostal do play-off z šesté příčky po základní části II. Národní ligy. V první kole překvapivě vyřadil favorizovaný tým Nového Strašecí 2:0 na zápasy. V semifinále pak potrápil  leadra z Benátek nad Jizerou a rozhodnout musel až 3 zápas.
Do play-off se dostal i "B" tým v Okresní lize. Po základní části obsadil 4. místo a v play-off narazil na Černou Hvězdu., které podlehl 0:2 na zápasy po výsledcích 3:4 a 1:8                                                                                     2005/2006


V další sezoně "A" tým vyhrál základní část II. Národní ligy a začalo se potichu mluvit o postupu do I. Národní ligy.
V play-off narazil na pražské Spectrum, které však náš tým hodně pozlobilo a povedlo se ho porazit  až v rozhodujícím pátém zápase ačkoliv po prvních dvou zápasech si vezl do Prahy vedení 2:0 na zápasy.
V semifinále čekal náš tým v rámci kladenského derby Jungle Fever a opět se hrála pětizápasová série ve které by šťastnější soupeř.  
"B" tým skončil po základní části Okresní ligy na 6. místě a ve čtvrtfinále ho čekal favorizovaný tým Narka v čele s hráčem hokejové Sparty Laghammerem. První zápas vyhrál soupeř, ve druhém vedl dokonce v polovině prní třetině 5:0!, ale nedisciplinovanosti hvězdy soupeře  a zřejmě i podcenění způsobilo senzační obrat na 7:5. Ve třetím zápase už jsme dovršili obrat výhrou 8:2. V semifinále byl soupeřem leadr soutěže Amálka, kterému jsme padli po dvou  těsných prohrách


                                                                                2006/2007

 

"A" tým si nakonec přeci jenom I. Národní ligu zahrál, když mu ji nabídl tým Benátek. V této soutěži si počínal velmi sympaticky, ale bohužel na více než na boj o záchranu to nestačilo.  Nakonec uhájil, alespoň příčku zaručující baráž před Českou Třebovou. V baráži  sice soutěž uhájil, ale byl začátek konce tohoto týmu.
"B" tým skončil po základní části 4. místo. V play-off bylo soupeřem Slaný.  Pro oba týmy bylo domácí prostředí nevýhodou a bohužel jsme ho  měli v pátém zápase my, ve kterém jsme podlehli 1:2.
 

                                                                                  2007/2008


Do této sezóny nastoupil  "A" tým po sloučení s extraligovým týmem KEB Kladno jako KEB "B". Důvodem byla finanční náročnost I. Národní ligy a především nařízení svazu o povinnosti založení druhého mládežnického týmu.
KEB "B" se probojoval do play-off z osmého místa po základní části. Soupeřem byl Kert Park Praha. Serie byla jednoznačná a výsledek 0:10 posledního zápasu byl definitivním koncem tohoto týmu.
Tým Falconu (bývalý "B" tým") v Okresní lize po slušném podzimu  na jaře odpadl. Důvodem byl odchod Nevise do Torpeda a úzký kádr, kdy bylo potřeba angažovat dva mladé hráče z Extemu.  Nakonec díky bodům z podzimu uhájil 6 místo po základní části. Soupeřem v play-off měla být Černá Hvězda, ale po odstoupení Unhoště "B" se jím stal nepříjemný soupeř Slaný "B". Tento soupeř nás smetl po výsledcích 0:6, 4:10 a 4:9.
Svou poslední sezónu odehrál i tým starších žáků, který obsadil v Mistrovství ČR - skupiny Střed 10 místo 


    

                                                                            2008/2009


Sezona 2008/09 byla ve znamení návratu několika hráčů z původního "A" týmu hrajícího až 1. Národní ligu. Díky tomu jsme skončili po základní části na druhé pozici za suveréním týmem Nižbora. O druhé místo nás nepřipravila ani ztráta 7 bodů za kontumaci 3 zápasů.  V play-off to již tak oslnivé nebylo. Po povinném postupu přes osmou Spartu - 3:0 (8:1,5:4, 9:8sn)  jsme bohužel nestačili na Černou Hvězdu - 1:3 (2:8,3:2,4:6,3:7). Důvodem byla  smůla v koncovce a především velmi špatná hra v obraně. Jelikož v semifinále vyhořel i leadr soutěže zbylo na nás až 4. místo. Stejné místo, které jsme uhráli v zimním Kladenském poháru.